Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tayvan'da meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremde 9 kişinin yaşamını yitirdiğini belirterek,  "Bizde olsaydı onbinleri toprağa verirdik" dedi.

Tayvan 1999'da yaşanan depremde acı bir darbe yediğini ve sonrasında ülkeyi depreme dirençli hale getirdiğine işaret ederek, "Tayvan kadar olamayacak mıyız, harekete geçmek için daha ne kadar insanımızın ölmesi gerekiyor" diye sordu.

"Görür, sosyal medya paylaşımında şunları kaydetti:

Arkadaşlar, bugün biraz dertleşelim. Biliyorsunuz son zamanlarda ısrarlı bir şekilde DEPREM DİRENÇLİ KENTLER’in mücadelesini veryorum. Birçok şehrimize gidip bunu anlatıyorum. Depremden korkmayalım İNSANLARIMIZ DEPREMDE ÖLMESİN diyorsak bunu başarmalıyız diyorum. Şimdi bir ülkeyi ibret olsun diye örnek vemek istiyorum: Dün Tayvan’da bir deprem oldu. Depremin büyüklüğü 7,4, ölen insan sayısı safece 9. Bizde olsaydı onbinleri toprağa verirdik. Tayvan 1999 depreminde acı bir darbe yeyince gerekli hazırlığı yapmış, ülkeyi deprem dirençli hale getirmiştir. Görüyorsunuz, 7,4 deprem ve sadece 9 can kaybı. Evet küçük bir yer ama Tayvan kadar olamayacak mıyız? Harekete geçmek için daha ne kadar insanımızın ölmesi gerekiyor? DEPREM DİRENÇLİ KENTLER İSTİYORUZ."

28 Şubat tutuklusu generallere af! 28 Şubat tutuklusu generallere af!

Editör: Tuncer Kalaycı