SUBÜ'de 2024 Kariyer Zirvesi! SUBÜ'de 2024 Kariyer Zirvesi!

Partinin kurucu İl Başkanı Mehmet Erdoğan, partililerle birlikte düzenlediği basın toplantısında kuruluş sürecinden bugüne yapılan çalışmaları anlattı.  Erdoğan şunları kaydetti:

DEVA olarak 3.ncü yaş günümüzü kutladık. Ülke genelinde teşkilatlandık. Ülkemizin içinde yaşadığı sorunlara ait bir çok çözüm önerisini ortaya koyduk. 22 eylem planı hazırladık. Türkiye'nin tüm meselelerini masaya  yatırdık ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek çözümler ortaya koyan 22 eylem planı kitabını kamuoyu ile paylaştık.

Hukukta, adalette, ifade  özgürlüğünde, eğitimde, sağlıkta, ekonomide temel konularda çok önemli problemler olduğunu, istişareden, liyakatten uzak aynı zamanda tek kişinin yönetimi ile  ülkenin geldiği durumu görüyor ve hep birlikte yaşıyoruz. Bu durum karşısında 6 siyasi parti bir araya geldi ve birlikte mutabakat metinleri ile önemli çalışmalar yapıldı. Bir yıl sonunda 6 partinin üzerinde uzlaştığı 84 maddeden oluşan Anayasa değişikliği mutabakat metni ortaya konuldu.  2000’e yakın maddeden oluşan ülkedeki sorunlara ait çözüm önerilerinin hazır olduğu bir eylem planımız da hazır.  6 parti teşkilatları ile çalışacaklar. Vatandaşlar 2 oy kullanacaklar. DEVA Partisi de millet ittifakı içindeki diğer partiler gibi Sayın Kılıçdaroğlu’nun kazanması için var gücü ile çalışacak. Vatandaşlarımızın kendi meselelerini çözecek kadrolara gerekli desteği verecek şekil oy kullanacaklarına inanıyoruz. Bugün seçim sürecinin başlaması ile birlikte milletvekili aday adayları da başvuruda bulunuyor, bu süreç partimizde de yaşanıyor. Biz çözüm olmak, ülkemizin sorunlarına DEVA olmak için aday oluyoruz.” 

Mehmet Erdoğan'ın yerine İl Başkanlığına, Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ercan Başnuh'un vekalet edeceği açıklandı.  

Partililer Mehmet Erdoğan'a partinin kuruluşundan itibaren yürüttüğü görevi sebebiyle çiçek takdim ederek teşekkür etti.

Editör: Tuncer Kalaycı