AYM, Cumhurbaşkanı’nın iki yetkisini iptal etti AYM, Cumhurbaşkanı’nın iki yetkisini iptal etti

İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan İYİ Parti İl Başkanlığı'na bu sabah TSİ 10.30 sıralarında silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi. Saldırganın silahından çıkan kurşun, parti binasının camına isabet etti. Parti binasındakilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis geldi. Polis inceleme başlatırken saldırganın kaçtığı öğrenildi.

Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

İYİ Parti'den yapılan açıklamada, düzenlenen saldırı üzerine Genel Başkan Meral Akşener'in il başkanlık binasını ziyaret edeceği belirtildi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da Twitter hesabından saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Öztrak, "Seçimlere 43 gün kaldı. Tehdit, şiddet yeniden sahnede. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan hain saldırıyı kınıyor, @iyiparti'ye geçmiş olsun diyoruz" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da saldırıyı kınadı. İmamoğlu, Twitter hesabından "İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan silahlı saldırıyı kınıyorum. Dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken, faillerin bir an evvel adalete teslim edilmesi beklentimizin de altını çiziyorum" açıklamasını paylaştı. 

Editör: Tuncer Kalaycı