Cinemaximum Serdivan AVM, Cinenz Cadde 54 ve  Agora sinemalarında bu hafta, ‘Kırmızı’, ‘İlk Seans: NMSM’, ve ‘Adanış Kutsal Kavga’ adlı filmler gösterime girdi.

KIRMIZI
Yönetmen Domee Shi
Senarist  Domee Shi
Oyuncular:   Rosalie Chiang, Sandra Oh, Ava Morse
Orijinal adı: Turning Red
Tür: Animasyon, Aile, KomediSüre: 1s 40dk

  • Cinemaximum Serdivan AVM  / Cinens Cadde 54

Çocuk filmi:
Kırmızı, ergenliğin getirdiği sorunların altında sıkışıp kalan on üç yaşındaki Mei Lee’nin hayatına odaklanıyor. Mei Lee, annesinin beklentisi ve ergenliğin beraberinde getirdiği karmaşa arasında kalan 13 yaşındaki bir kızdır. Baskıcı olduğu kadar koruyucu bir anne olan Ming, kızının yanından uzaklaşmasını istemez. Ancak bu durum Mei Lee için oldukça talihsizdir. Hem ilişkilerindeki hem de vücudundaki değişikliklerle uğraşan Mei, heyecanlandığı zaman dev bir pandaya dönüşür.

İlk Seans NMSM
Yönetmen Gökhan Murat Toktamışoğlu
Senarist: Gökhan Murat Toktamışoğlu
Oyuncular: Eylül Ezgi Yılmaz
Tür:  Korku, Gerilim
Süre: 1s 0dk

Sakarya'da 5 yeni film gösterime girdi Sakarya'da 5 yeni film gösterime girdi
  • Cinemaximum Serdivan AVM/Agora AVM 

İlk Seans: NMSM, mahsur kaldığı metro istasyonunda hayatı boyunca üstesinden gelmeye çalıştığı fobileriyle yüzleşmek zorunda kalan Aslı'nın hikayesini konu ediyor. Çocukluğunda üvey babası kaynaklı oluşan fobilerle başa çıkmaya çalışan Aslı, bu nedenle psikolojik tedavi görür. Karanlık korkusu, kirlenme korkusu, gölge korkusu ve fare korkusu ile başa çıkmak için mücadele eden Aslı, bir gece katıldığı davetten eve dönerken taksi bulmayınca metroya binmek zorunda kalır. Yanında korkularının üstesinden gelmesine yardımcı olması için, içinde dezenfektan, el feneri, yedek pil ve türlü temizlik malzemeleri bulunan 2 çanta taşıyan Aslı, bineceği metroyu da kaçırınca günün son trenini beklemek zozrunda kalır. Trene binip, sakin bir yer seçen Aslı, müzik dinlemeye başlar ancak bu sırada uyuyakalınca son durağa gelen vagonda mahsur kalır. Uyandığında kendisini karanlık bir vagonda tek başına bulan Aslı, çantasının birinin çalındığı ve telefonun da şarjının bittiğini fark eder. En büyük korkularıyla baş başa kalan Aslı, vagondan çıkmayı başarabilecek midir?

Adanış Kutsal Kavga
Yönetmen  Emir Khalilzadeh
Senarist  Baki İlhan
Oyuncular:    İsmail Filiz, Esra Bilgiç, Baki İlhan
Tür: Aksiyon
Süre: 1s 52dk

  • Cinemaximum Serdivan AVM  / Agora AVM

Adanış: Kutsal Kavga, İstanbul'un fethinden sonra bir yarısı soylu Julius Ailesi’nde diğer yarısı ise  Adanmışlar'da olan kutsal haritanın odağında olan olayları konu ediyor. "Adanmışlar", İstanbul’u fethinin ardından Türklerin eline geçen önemli bir sırrı korumak için teşkilatlanmış olan bir gruptur. Sırrı korumak için her şeyi göze alan "Adanmışlar, sırrı ele geçirmek için çabalayan karanlık güçlere karşı zorlu bir mücadeleye girişir.