Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın daha önce duyurduğu yüzde 20 oranındaki indirim, Büyükşehir Meclisi'nde onaylandı. İlk ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz ulaşım, lise ve üniversite öğrencilerine yüzde 54 indirimi öngören düzenleme ise 20 Mayıs'ta görüşülecek.

Burhanettin Duran Dışişleri'ne Bakan Yardımcısı oldu Burhanettin Duran Dışişleri'ne Bakan Yardımcısı oldu

Büyükşehir Belediye Meclisi, su tarifelerinde yüzde 20 indirim yapılmasına ilişkin güncellemeyi oy birliğiyle kabul ve karar yürürlüğe girdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, indirime ilişkin yaptığı açıklamada, "Sakarya'da yaşayan 1 milyon 80 bin vatandaş, önümüzdeki aydan itibaren yapılan yüzde 20 indirimi faturasında görecek" dedi.

Alemdar ayrıca, hizmet ve proje maliyetlerinin daha da düşürülmesi için çalışma yaptıklarını belirterek bundan sonraki süreçte birçok projenin ihalesiz ve belediyenin öz kaynaklarıyla hayata geçirileceğini söyledi.

ULAŞIM İNDİRİMLERİ

Yusuf Alemdar'ın su tarifesindeki indirimden kısa sir süre sonra duyurduğu öğrencilere ücretsiz ve ek indirimli seyahat düzenlemesi ise 20 Mayıs'ta meclisin ikinci bileşiminde görüşülecek.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin belediye otobüslerinden ücretsiz, lise ve üniversite öğrencilerinin de yüzde 54 indirimle yararlanmasını öngören ulaışım tarifesi, oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildi. 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü Büyükşehir Meclisi’nin 2’nci birleşimde karara bağlanacak.

“Araçlar mesai dışında kurumda olacak”

Toplantının sonunda, Büyükşehir bünyesinde olan hiçbir aracın mesai saatleri dışında sokakta olmayacağını belirten Alemdar, "Büyükşehir, Belpaş ve SASKİ’de dahil olmak üzere mesai saatleri dışında kurumda bırakmak şartını başlattık. Nöbetçi ekipler haricinde  bir aracımız mesai saatleri dışında çalışmayacak" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi