ÖSYM tarafından 17-18 Haziran’da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) başvuruları bugün başladı.

Başvurular 23 Mart’a kadar devam edecek.

Sınav sonuçlarının 20 Temmuz'da açıklanacağını aktaran ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, "Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 23 Temmuz'da, Alan Bilgisi 1. gün oturumları 29 Temmuz'da, 2. gün oturumları 30 Temmuz'da yapılacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 6 Ağustos'ta düzenlenecek. KPSS sonuçları ise 25 Ağustos'ta duyurulacak" bilgilerini paylaştı.

ÖSYM ilk olarak sınav tarihini Kasım’da açıklamış fakat bu tarihin genel seçim yapılması için son hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle iktidarın erken seçime gideceği söylentilerine yol açtıktan sonra takvimi geri çekmişti.

O dönem sınavın Haziran’da yapılacağını söyleyen iktidar, ilerleyen aylarda sınavın Mayıs’ta yapılması fikrine yaklaştı.

Son olarak bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kararını 10 Mart Cuma günü alacaklarını ve seçim takviminin böylece başlayacağını açıkladı.

YÖK’ten yüz yüze eğitim kararı: 3 Nisan'da başlıyor YÖK’ten yüz yüze eğitim kararı: 3 Nisan'da başlıyor

Bazı sosyal medya kullanıcıları, depremzede öğrencilerin hazırlanabilmesi için sınavların bir ay ertelenmesinin daha doğru olacağını savunan paylaşımlar yaptı.