Gezi eylemleri sırasında polis tarafından başından gaz fişeğiyle vurulan Berkin Elvan ölümünün 7'nci yılında mezarı başında anıldı. Anne Gülsüm Elven “Olmayan bir adaletin peşinden koşuyoruz” dedi.

'14 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU TERÖRİST İLAN ETTİLER'

Atalay'ın konuşmasının ardından katledilen çocuklar için saygı duruşunda bulunuldu. Sami Elvan, sadece Berkin için mücadele etmediklerini söyledi. Elvan, “Biz diyoruz ki bu ülkede eşitlik, adalet, barış olsun. Azmettiriciler bu ülkede bir eli yağda bir eli balda hayatını devam ettiriyor. 14 yaşındaki çocuğu terörist ilan ettiler bu hangi kitapta yazıyor” ifadelerini kullandı.

İktidara seslenen Elvan, “Her gün sosyal medyada bizim çocuklarımıza hakaret edenlere bir şey olmuyor kendilerine bir şey denilince gözaltına alıyorlar. 15 gün önce benim çocuğum sokak ortasında gözaltına alındı. Nedir bizim sizden çektiğimiz ya? Bu halkın sizden çektiği nedir? Benim çocuğum kimin hakkını yemiş, parasını çalmış? Buradan açık yüreklilikle sesleniyorum, biz adalet istiyoruz” şeklinde konuştu.

'OLMAYAN BİR ADALETİN PEŞİNDEN KOŞUYORUZ'

Anne Gülsüm Elvan ise, 7 yıldır sürdürdükleri adalet mücadelesinde hiçbir şekilde adalet göremediklerini vurgulayarak, “Olmayan bir adaletin peşinden koşuyoruz” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi ile ilgili “Hesabını sorduk soracağız” sözlerini hatırlatan Elvan, “Hesabın bu mu Recep Tayyip Erdoğan? 14 yaşında bir çocuk. Senin vicdanın varsa onunla baş başa bırakıyorum. 7 yıldır bu acıyı çektirdin bana. Bugün de yine burada üstümüze saldırmaya çalışıyorsun. Biz Roboskî, Ankara, Suruç, Sur’da üç aylık bebeği mi unutalım? Ama emin ol ki bütün bu olanlar, bütün bu annelerin başta ben olmak üzere iki eli yakanda. Seni, hakim karşısına çıkartıp yargılatana kadar kesinlikle durmayacağım. Adalet, adalet diyorum” diye konuştu. (MA)