Gezi davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan, Soma Faciası, Hendek havai Fişek Fabrikası Patlaması ve ve Aladağ başta olmak üzere birçok davada mağdurların savunan Av. Can Atalay, Türkiye İşçi Partisi'nden (TİP) milletvekili adayı oldu.

Av. Can Atalay'ın adaylığını TİP Genel başkanı Erkan Baş, sosyal medyadan duyurdu. Erkan Baş, paylaşımında şunları söyledi:

"Mücadele azmini ve kararlılığını Gezi’den, Soma’dan, Aladağ’dan, Hendek’den ve daha birçok direnişten tanıdığımız, her zaman haklının sesi ve savunucusu olmuş sevgili dostum Can Atalay milletvekilli adaylığı teklifimizi kabul ederek bizi çok mutlu etti. Bu karanlığı hep birlikte sonlandırıp Can ve Saray tarafından tutsak edilen tüm yoldaşlarımızla özgürlükte buluşup kucaklaşacağız. Ve hep birlikte hesap soracağız! Hoş geldin Can #TİPSenin"

CHP'li Keleş; Tarım poltansiyeli harekete geçirilmeli CHP'li Keleş; Tarım poltansiyeli harekete geçirilmeli

Gezi Direnişi'ne ilişkin davada "Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs" iddiasıyla İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmişti.

25 Nisan 2022'de Silivri Kampusundaki İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada mahkeme Osman Kavala için ağırlaştırılmış müebbet, Ayşe Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi hakkında ise "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan 18 yıl hapis cezasına hükmetmişti.