“Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerinin bilerek şişirildiğini söyledi.

Hektaş, Sasa, Girişim Elektrik gibi bazı şirketlerin hisseleri bir yıldan kısa sürede 4-10 kat arttıktan sonra dün de bugün de yüzde 10 değer kaybederek devre kesicileri devreye sokmuştu.

Bunu yapanları izlediğini ve hesap soracağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız” dedi ve ekledi:

TİP’in yükselişi CHP’yi nasıl etkiler? TİP’in yükselişi CHP’yi nasıl etkiler?

"Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar.

SPK ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum."