Türkiye İşçi Partisi  (TİP) Sakarya İl Örgütü seçim çalışmaları için sahaya indi. Çark Caddesi'nde bildiri dağıtan TİP üyeleri,  yurttaşlara "Şimdi eşit, özgür, mutlu insanların ülkesini kurmanın zamanıdır" diye seslendi.

"Güzel günler yakın, ülkemizi yeniden inatla kuracağız" başlığını taşıyan bildiride, seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılacağına işaret edilerek, "Zamanların en kötüsünü, yirmi yıllık yoksulluk, yolsuzluk ve yalan düzeninin artık sonuna geldik" denildi.

Bildiride şu görüşlere yer verildi:
"Kar ve rant odatklı politikalarıyla kentlerimizi mezara çevirenlerin, insanlarımızı deprem sonrası erkaz altında soğuktan ve açlıktan ölüme terk edenlerin, halkın çadırlarını iki kezf ahiş fiyattan halka satanların, milyonlarca yurttaşa parmak sallayanların hikayesi biterken; asrın dayanışmasını örgütleyen, eşi benzeri görülmemiş bir mücadeleyle insanlarımızı enkazın altından çıkaranların, bu ülkenin haysiyet sahibi insanların hikayesi başlıyor.

İlk ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz seyahat yürürlükte! İlk ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz seyahat yürürlükte!

Enkaz altından kurtarılan bir yurttaşımızın, "Yalvarırım beni özel hastaneye götürmeyin" sözleri gösterdiği ki, yıkılan yalnızca konutlar değildir. İlk depremde yıkılan piyasacı, özelleştirmeci, insanı değil yalnızca daha fazla para kazanmayı merkezine alan bu düzenin kendisi.

Şimdi, o enkazdan başka bir yaşam çıkarmanın, eşit, özgür ve mutlu insanların ülkesini kurmanın zamanıdır. Şimdi bu bildiriyi tutan eller ile bu bildiriyi uzatan elleri buluşturmanın, asrın hesaplaşmasına başlamanın zamanıdır.

Yaşamını yitiren tüm yurttaşlarımızı saygıyla anıyor, ailelerine ve halkımıza baş sağlığı diliyoruz. Asrın dayanışmasını örgütleyen yurttaşlarımıza inanıyoruz. Bu ülkenin haysiyetli insanları var. Bu ülkenin Türkiye İşçi Partisi var. Haydi başlıyoruz."

Editör: Tuncer Kalaycı