Adalet ve Kaltınma Partisi Sakarya İstişare ve Değerlendirme toplantısında, yerel seççimlerdeki oy kaybının nedenlerinin enine boyuna araştırıldığı ve seçmenin verdiği mesajların alındığı belirtildi.

İl Başkanı Yunus Tever, "Suret-i Hakk’tan gözüküp de davamıza zarar verenleri de asla görmezden gelemeyiz" dedi.

Yunus Tever, toplantı sonrasında yaptığı yazılı açıklamada, seçimlerin geride kaldığını ve seçmenin iradesini beyan ettiğini belirterek, "Artık seçim sonrası gündemlerimizle baş başayız. Genel Merkezimizin ilgili kurullarınca seçim sonuçları değerlendiriliyor. Bizde Sakarya’da tüm ilçelerimiz için kapsamlı bir ön çalışma hazırladık ve sunduk. Detaylı bir şekilde tüm ilçelerimizdeki analizlerimize devam ediyoruz. Adaylarımız ve teşkilatlarımızla istişare ediyor ve oy düşüşünün yerel nedenlerini enine boyuna analiz etmeye devam ediyoruz. Milletimizin taleplerini de, vermek istediği mesajı da, tenkitlerini de aldık" dedi.

Suret-i Hakk'tan gözükenler...

Tever, açıklamasında şunları kaydetti:

CHP'den Saraçhane'de 'Büyük Eğitim Mitingi' CHP'den Saraçhane'de 'Büyük Eğitim Mitingi'

"AK Parti siyasi hayatımızın en tecrübeli ve en güçlü partisidir. Liderimiz dünya siyasetinin en tecrübeli, bilge lideridir. Milletimizin talepleri doğrultusunda, partimizin geleneklerine, hareketimizin kurucu esaslarına ve davamızın prensiplerine uygun şekilde gereken süreçleri de ilgili kurullarımızca yöneteceğiz.

Daha çok çalışacağız, daha çok mücadele edeceğiz. Milletimizin her kesimine ulaşmaya, toplumun beklentilerine cevap verecek politikalar geliştirmeye durmadan devam edeceğiz. Eksikliklerimizin ve milletimizin beklentilerinin farkındayız.

Büyük bir davanın temsilcileri olduğumuzun şuuruyla önümüzdeki dönemi yeni bir şahlanışın dönüm noktası hâline getireceğiz. Birlik ve beraberliğimizden asla taviz vermeyeceğiz. Suret-i Hakk’tan gözüküp de davamıza zarar verenleri de asla görmezden gelemeyiz. Kim ne derse desin, AK Parti; bu ülkenin, bu milletin partisi olmayı, kendi insanımızla birlikte gönül coğrafyamızdaki yüz milyonların umudu olmayı sürdürecektir."

 

Editör: Tuncer Kalaycı