Olaylı biten Trabzonspor maçının ardından Olağanüstü Genel Kurul kararı alan F.Bahçe'de Başkan Ali Koç, Süper Lig'den çekilme kararının kulübün elini zayıflatacağı gerekçesiyle 3 ay sonraki Genel Kurul'da tekrar değerlendirileceğini söyledi. Genel Kurul'da yapılan oylama sonrasında dört madde için yönetime tam yetki verildi. Koç, ligden çekilmenin de yer aldığı maddelerle ilgili özetle şunları kaydetti: 'Toplantılarımızda ligden çekilme en az tercih edilen opsiyon oldu. Bu opsiyonu 3 ay sonraki Genel Kurul'a kadar masadan kaldırdık. Futbol faaliyetlerini şu anda askıya almayı değerlendirmiyoruz.

SÜPER KUPA'YA BİLET ALMAYIN

En az iki sezon Ziraat Türkiye Kupası'na katılmamamız gerektiği düşüncesindeyiz. Türkiye Kupası'ndan elde edilen ticari gelirler iade edilecek, zaten külliyen zarar. Önümüzdeki sezon yeni bir format olacak, bunu Fenerbahçe'siz yapsınlar. Süper Kupa karşılaşmasına çıkmayı biz de istemiyoruz. Zaten lanetli midir nedir bu Süper Kupa, bir türlü dikiş tutturamadı. İşin hukuki tarafına bu malzemeyi veremeyiz. Bu yüzden 19 yaş altıyla çıkma opsiyonunu değerlendirmeye aldık. Süper Kupa için bilet almayın, plan yapmayın.'

YÖNETİME YETKİ VERİLEN 4 MADDE

Sarı-Lacivertli kulüpte kongre üyelerinin oylama sonrası yönetim kuruluna yetki verdiği 4 madde şu şekilde:

1- Uygun tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde, Süper Kupa maçına çıkmamak ya da U19 takımıyla çıkmak.

2- Önümüzdeki iki sezon boyunca Ziraat Türkiye Kupası'na katılmamak ya da U19 takımıyla katılmak.

3- Türkiye'deki futbol faaliyetleri kararlarından bağımsız olarak yurtdışı futbol yapılanmasına ve organizasyonuna başlamak.

TFF resmen açıkladı: Süper Lig'de yabancı sınırı değişti! TFF resmen açıkladı: Süper Lig'de yabancı sınırı değişti!

4- Yaşanılan olaylarla ilgili UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına başvuruda bulunmak

Editör: Tuncer Kalaycı