Krizin bedelini kadınlar ödüyor: Regl yoksulluğu Krizin bedelini kadınlar ödüyor: Regl yoksulluğu

 Mart'a giderken, Şehrimizde Büyük Şehir ve İlçe Belediye Başkanlıklarina aday olan tüm "Kadın Adayların" ve Sakarya'nın Kadın Milletvekili Ayça Taşkent'in Katıldığı;
"Kadınların Seçim Gündemi" Başlıklı Kadın Buluşması Sakarya Kadın Platformunun ev sahipliğinde, Eğitim Sen Toplantı Salonunda yapıldı.
Sakarya Kadın Platfornu'nun  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği " Kadınların Yerel Seçim Gündemi " başlıklı söyleşisini 2 Mart cumartesi günü Eğitim Sen Sakarya Şubesi' nde gerçekleşti. 
Söyleşiye, Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Azize Çeroğlu,DEM Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emine Melis Tantan ve Türkiye İşçi Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dilek Kaçar, Türkiye İşçi Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı Elif Parla Kurtay, Türkiye İşçi Partisi Serdivan Belediye Başkan Adayı Elif Ayşe Öncel katıldılar.
Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Ayça Taşkenti'n de yer aldığı söyleşi de adaylar ,şehrin sorunlarına kadın bakışıyla ürettikleri çözümlerini ,projelerini anlattılar.
Söyleşi  de tüm adaylar Kadınların siyasette yer almasının önemine vurgu yaparak farklı partilerde yer alsalar da  kadın olarak sorunların ortak olduğuna ve çözüm için de ortak mücadelenin önemli olduğunu belirttiler.