Sapanca Belediyesi ile Hizmet-İş arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Yeni sözleşmeyle çalışanların maaşlarına yüzde 110 zam yapıldı.

Sapanca Belediyesi'nde işçilerini kapsayan sözleşme, Hizmet-İş Sendikası Başkanı M. Mesut Gökdemir ile Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen tarafından törenle imzalandı.  Mesut Gökdemir,  imza töreninde yaptığı konuşmada, “Sapanca Belediyemiz ile yaptığımız görüşmelerin neticesinde emekçi kardeşlerimizin lehine güzel bir artış gerçekleşti. 2023 yılı için uygulanacak artışın her iki tarafa da hayırlı olmasını temenni ederim. Belediye Başkanımız Özcan Özen, gece gündüz çalışan işçilerin haklarının ödenmesi noktasında piyasa koşullarını da göz önünde bulundurarak taleplerimizi büyük oranda karşıladı. Bu güzel artış için kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

 Hayırlı olmasını diliyorum

AKP seçmenleri taşıyan otobüs TIR'a çarptı: 22 yaralı AKP seçmenleri taşıyan otobüs TIR'a çarptı: 22 yaralı

Belediye Başkanı Özcan Özen de, “Sahada emek sarf eden Sapanca için gece gündüz çalışan işçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını alacakları için bizde memnunuz. Sendika temsilcileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde sosyal haklar, maaşlar yüzde 110’luk bir artış gerçekleştirdik. Çalışan tüm kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.