Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlukadına karşı şiddetin önlenmesine dair maddeleri düzenleyen 6284 sayılı kanunu savunan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ı hedef aldı. AKP'li Özlem Zengin, Sofuoğlu'na, "Bu tehdit değil de nedir? Ve bunlar AK Partili falan da değil" dedi. 

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılırken 6284 sayılı kanundan bazı maddelerin kaldırılmasını istemesinin ardından AKP'li Özlem Zengin, "Kırmızı çizgimiz" açıklaması yapmıştı. Zengin, bu konuda yalnız bırakıldığını söylerken, tehdit mesajları aldığını da belirtmişti. 

Tarihçi, yazar Ebubekir Sofuoğlu, 6284 üzerinden AKP'li Özlem Zengin'e, Bakan Yanık'a ve AKP'li Çiğdem Erdoğan'a "Cehennemlikler" göndermesi yaptı. 

Sofuoğlu, "Listenin neresinde olurlarsa olsunlar, Kabe'nin örtüsüne sarılı olsalar bile, Cehennem soğuyuncaya kadar Cehennem soğuyuncaya kadar Cehennem soğuyuncaya kadar..." diye yazdı. 

AKP'li Özlem Zengin de Sofuoğlu'nun sözlerine katıldığı canlı yayında şöyle yanıt verdi: 

“Bu tehdit değil de nedir? Bunu kendini ‘Allah’ zanneden insanlara söylüyorum. Ben Elhamdülillah Müslümanım. Cennette kimin gideceğine sadece ve sadece Allah’ın karar vereceğine iman eden bir insanım. İşte bunları kastediyorum. Ve bunlar AK Partili falan da değil.

Kadın cinayeti: Boğazı kesilerek katledildi Kadın cinayeti: Boğazı kesilerek katledildi

Ben AK Parti’nin Grup Başkanvekiliyim. Ne olup olmayacağımızı da bu insanlar karar vermeyecekler. Ahirete dair kararı Allah’ın vereceği gibi, burada ne olup bittiğine de milletimiz karar verecek. Ben binlerce sade vatandaştan ve kadınlardan mesajlar aldım. O yüzden biz yanlış bir şey yapmıyoruz. Allah’ın emirlerine aykırı bir şey yapmıyoruz.

Bütün tezlerimizi yalanlarla, dolanlarla değil, maddelerde yazanlar neyse o. Tezlerimizi de savunmaya hazırım. O yüzden bu çok güzel bir cevaptır anlayanlar için. Anlamayanlar da kendi saçmalıklarını yazmaya devam edebilirler."

Editör: Tuncer Kalaycı