Sakarya'nın Karasu ilçesinde ikinci kez belediye başkanlığına seçilen AKP'li İshak Sarı'nın, matbu dilekçeyi kabul etmeyip el yazısıyla hazırlanmış özel mazbata istediği ve bunun krize yol açtığı ifade edildi. Sarı'nın bu isteği, İlçe Seçim Kurulu tarafından oy çokluğuyla reddedildi.

Prof. Dr. Orhan Şen'den sıcak uyarısı! Prof. Dr. Orhan Şen'den sıcak uyarısı!

Karasulu Gazeteci Cihan Ersöz, sosyal medyadaki paylaşımında, AKP'li belediye başkanı İshak Sarı'nın bu ilginç isteği ile başlayan krizin detaylarını anlattı. İshak Sarı'nın, 'Mazbatanız hazır' haberinin gelmesinin ardından, verilecek mazbatanın özelliklerini sorduğunu, matbu bir evrak olduğunu öğrenince de duruma itiraz edip, mazbatayı olmayacağını söyledi. İddiaya göre Sarı, hattat eliyle hazırlanmış bir mazbata istedi.

KURUL REDDETTİ

İshak Sarı’nın bu isteği İlçe Seçim Kurulu gündemine taşındı. Kurul yaptığı değerlendirme sonucunda Başkan Sarı’nın talebini oy çokluğu ile reddedildi. Oylamada İlçe Seçim Kurulu Başkanı ile birlikte CHP, Yeniden Refah ve İyi Parti temsilcilerinin ret, diğer üç üyenin kabul oyu verdiği belirtildi.

Editör: Tuncer Kalaycı