Sakarya Büyükşehir Belediyesi, önceki başkan Ekrem Yüce döneminde hayata geçirilen tarım projelerinden ve üreticiye destek projeleriyle sağlanan ürünlerin satışının yapıldığı süt54 ve Sakarya Botanik Vadisi'nde yetiştirilen bitkilerden elde ürünlerin satışının yapıldığı Şifaevleri ile çikolata satış noktalarını kapattı.

Karar şehrin her noktasına yayıpan büfelerden şikayet edenler tarafından olumlu, söz konusu büfelerdenuygun fiyatla kaliteli ürün alma farsatını yitirler tarafından da tepkiyle karşılandı.

Adapazarı'nın kurtuluş gününe coşkulu kutlama Adapazarı'nın kurtuluş gününe coşkulu kutlama

Medyabar'ın haberine göre, Sakarya Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELPAŞ şirketi; geçtiğimiz yıllarda belediyenin diğer şirketlerinin üretimi olan ürünler ile çeşitli üretici birliklerinden temin edilen süt, et, yumurta gibi gıda maddelerini satmaya karar vermişti. Bu kapsamda il genelinde belirlenen meydan ve ana artere küçük küçük kulübeler yerleştirilerek bu ürünlerin satışına başlandı.

Özellikle Adapazarı kent merkezinde çok sayıda olan kulübeler bazı çevrelerce estetik kaygılarla eleştiriliyordu.

31 Mart yerel seçimlerinde göreve seçilen Yusuf Alemdar, bu kulübelerin belediye bütçesiyle ilgili rapor isterken yapılan incelemeler sonrasında akıbetleri hakkında karar verildi.

İlçelerdeki satış merkezlerinin geçtiğimiz haftalarda kapatılmasının ardından kent merkezindeki kulübelerin de kapatılmasına karar verildi.
Pazar günü Sakarya Demokrasi Meydanındaki kulübelerin içindeki ürünler taşındıktan sonra kapılarına kilit vuruldu.

Söz konusu kulübelerde yapılan satışlar ile buralarda çalıştırılan personelin masraflarının BELPAŞ bütçesine olumsuz etkisi olduğu öğrenilirken kulübelerin yakın zamanda bulundukları yerden kaldırılacağı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi