CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı kritik görüşmenin ardından gazeteci İsmail Saymaz'a konuştu. Özel, görüşmeye dair, "Olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Olumlu sonuçlar doğuracağına dair iyimserim. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri takip edeceğim. Müzakere ve mücadeleyi birlikte yürüteceğiz" dedi. Gazeteci Deniz Zeyrek de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, görüşmede Özel'in oturma düzenine dair itirazını belirttiğini, Özel'e cevap olarak "Bahçeli de geldiğinde böyle oturuyoruz" denildiğini aktardı.

Erdoğan, Özel ile AKP Genel Merkezi'nde bugün görüştü. Basına kapalı yapılan görüşme, 1 saat 35 dakika sürdü. CHP lideri Özgür Özel, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Olumlu sonuçlar doğuracağına dair iyimserim. Önümüzdeki günlerde gelişmeleri takip edeceğim. Müzakere ve mücadeleyi birlikte yürüteceğiz" dedi.

Oturma düzeni de gündeme geldi

SÖZCÜ'nün CHP kaynaklarında edindiği bilgiye göre, görüşmede oturma düzeni de gündeme geldi. Özel, oturma düzenini doğru bulmadığını söyledi.

Hatimoğulları: Normalleşme dediğiniz, Kürtsüz bir normalleşmedir Hatimoğulları: Normalleşme dediğiniz, Kürtsüz bir normalleşmedir

"Bahçeli de geldiğinde böyle oturuyoruz"

Gazeteci Deniz Zeyrek de "boş sandalye" hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Zeyrek, şöyle yazdı:

"Özgür Özel bu oturma düzenine görüşmenin başında itiraz edip 'hoşumuza gitmedi' demiş.
Cevap “Bahçeli de geldiğinde böyle oturuyoruz” olmuş.
Kanıtlamak için internet ortamından fotoğraflar bulunup gösterilmiş.
Erdoğan, en kısa sürede CHP’ye ziyaret gerçekleştirip bu oturma düzenini telafi edeceklerini söylemiş."

Erdoğan'dan iade-i ziyaret mesajı

Erdoğan'ın, Özel'le oturma düzeni hakkındaki konuşmasının ardından Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'a, "En kısa sürede CHP Genel Merkezi'ne 'iade-i ziyarette bulunalım" dediği öğrenildi. Özel’in de bunun üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapılacak ziyaretten memnuniyet duyacaklarını söylediği belirtildi.

Kaynaklar, Özel’in randevunun Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde verilmiş olmasından memnuniyet duyduğunu ilettiğini aktardı.

Özel, Erdoğan'a "Cumhuriyet Ateşi"ni hediye etti

Özel, Erdoğan'a Paşabahçe'nin "Gururla" serisinden "Cumhuriyet Ateşi" isimli objeyi hediye etti. "Cumhuriyet Ateşi", Mustafa Kemal Atatürk'ün genç Cumhuriyet’in Avrupa’ya gönderdiği öğrencilerden Sadi Irmak'a hitaben söylediği “Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyoruz, gür alevler halinde geri dönmelisiniz” sözünden ilhamla oluşturulmuş bir eser.

Özel, ayrıca yanında Manisa’da düzenlenen Uluslararası Mesir Macunu Festivali’nden getirdiği mesir macununu da hediye etti.

Elitaş'ın "Görüşme iyi geçti" yorumuna Tan'dan onay

Erdoğan-Özel görüşmesine katılan CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan, tv100'de yayınlanan Kübra Par'la Görüş Farkı programında görüşmeye ilişkin olarak "Sayın Elitaş’ın değerlendirmeleri doğrudur" açıklamasında bulundu.

Görüşmeye katılan AKP Başkanvekili Mustafa Elitaş, görüşmeden sonra "İyi bir görüşme oldu" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Tuncer Kalaycı