Sapanca Belediyesi'nin sağlıklı bir şehirleşme ve kaçak yapılaşmanın önüne geçebilmek adına başlattığı ortofoto çalışmalarının aralıksız sürdüğü belirtildi.

Ortofoto çalışmasıyla ilgili açıklamada bulunan Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Burak Koç ‘Belediye olarak ilçemizin tüm yapı stokunu ortaya çıkartmak için başlattığımız ortofoto çalışmasının sonuna yaklaşmış bulunmaktayız" dedi.

Karasu'da bıçaklı kavga: 2 yaralı Karasu'da bıçaklı kavga: 2 yaralı

Ortofoto çalışmasıyla ilçedeki tüm yapıların detaylı bir şekilde tespit edileceğini ifade eden Koç. projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Bu çalışmalar sadece yapı ruhsatı olmayan inşaatların tespitinde değil aynı zamanda daha sağlıklı bir şehirleşme yolunda önemli bir adım olacak. İlçemizin geleceğini daha iyi planlayabilmemiz için elimizde güncel ve doğru verilere ihtiyacımız var. Bu çalışmalar bize bu verileri bizlere sağlayacak. Ayrıca bu bilgiler sayesinde vatandaşlarımıza ulaşacak yol, çöp toplama gibi hizmetlerimizi de daha verimli bir şekilde planlayabileceğiz. Sapanca’mızın her köşesindeki ihtiyaçları daha iyi tespit edip sizlere daha hızlı ve etkili bir şekilde hizmet sunabileceğiz. Hep birlikte daha güzel, daha düzenli, yaşanılabilir bir Sapanca için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çünkü ilk günden beri söylediğimiz gibi Mesele Sapanca."

Editör: Tuncer Kalaycı